2011. április 10., vasárnap

Eredményhirdetés! Ezer bocsánat! :)

Kedves pályázók és kedves olvasók!
A helyzet az volt, hogy tegnap este nem igazán sikerült esztétikus módon kihírdetnem a novellapályázat győzteseinek nevét.
Mielőtt belekezdenék teljesen is a bejegyzések között megosztva, el kell, hogy mondjam a műveitek egyszerűen lenyűgöztek! Szívem szerint, mindenki első helyezést érdemelne, azonban ezt nem lehet megtenni. Hisz akkor feleslegesen vártatok volna ennyit. (Amiért tényleg bocsika még egyszer, nem tudom otthon miért nem jó a netem!)
Szóval, mint ahogy már a chat-be is írtam nagyon szoros küzdelem volt. Elég nehezen sikerült kiválasztani a három nyertest.
Nos, jöjjenek is a nevek:

  1. helyezett: Alysia
  2. helyezett: Bells
  3. helyezett: Rose Woods
Hamarosan mindannyian megkapjátok e-mailben az okleveleket.
Még a mai nap során jelentkezem. 
Üdv.: Zsani alias Szozsa914

2011. április 9., szombat

Eredmény hirdetés ma este!!!!

Kedves pályázók és kedves olvasók!
Ma este kiderül ki az, akinek a műve elnyerte a tetszésemet. Háram helyezett lett.
Úgy érzem, hogy jogotok van tudni, hogy nagyon nehéz volt a döntést. Rengeteg gyönyörű és remek történetet olvastam.
Szóval ma este 20 órakkor hivatalosan is (az oldalon közzétett) eredmény hirdetés lesz.
Természetesen mindenkit értesitek e-mail-ben. (Előfordulhat, hogy előtte is, azonban estig a három nyertes kiléte titokban marad! :D)
Egy szó mint száz köszönöm a részvételt mindenkinek!
Ja és bocsi, hogy sokáig húztam a dolgokat, de elég sok minden történt mostanában, de már jól vagyok, vagyunk. :)
Üdv.: Zsani alias Szozsa914

2011. április 2., szombat

Kedves pályázók!

 Szia mindenkinek! Nos, hát felkerült a nálam meglévő összes novella. Aki véletlen hiányolja a sajátját (természetesen úgy, hogy a jelentkezők között volt a neve...:D ) az ne sajnálja a billentyűzetet és írja meg nekem. :)
Szóval, még hamarosan kész lesznek az oklevelek is..:) és akkor mehet is az eredményhirdetés. Szóval, gratulálok mindenkinek, aki jelentkezett és elküldte a novelláját vagy elbeszélését és természetesen nagyon köszönöm az indulóknak a részvételt. Hamarosan jelentkezem!
Üdv.: Zsani alias Szozsa914

Mäzsola novellája

Bosszú a múltból

,,Ajándékba csak a szánalmat adják, az irigységet neked magadnak kell kiharcolnod.”
/Moldova György/

1867.szeptember, London

Valami történni fog. Éreztem. Egy kósza szellő végigsöpört a tájon, összeborzolva amúgy is kócos fürtjeimet. A házunk mögötti domboldalon ültem, és a kora őszi naplementét néztem. Ahogy a Nap összes sugarát elnyelte a békés sötétség, megnyugtatott, és elfeledtette velem minden gondomat. Nyilván azt kérdezgetik, vajon mi gondja lehet egy nemesi család egyetlen gyermekének, hiszen mindent megadnak neki.
De az emberek nem tudják sem a múltamat, sem a jelenemet. Nem tudják, hogy egy ártatlan ember élete múlott rajtam, és én már nem tudtam rajta segíteni. Nem tudják, hogy milyen önző és becstelen voltam aznap, amikor meghalt. Nem. Ők semmit sem tudnak, így nem is érthetnek.
– Jazmine kisasszony! Kérem, az apja hívatja – szólt Anna, az egyik cselédlány. Fogtam óriás ruhakölteményem, és futva tettem meg az ajtóig az utat. Ahogy csak bírtam, siettem apám dolgozója felé, hisz tudtam, ha elkésem, büntetés lesz a vége. Illedelmesen bekopogtam, és miután engedélyt nyertem, benyitottam.
– Lányom – üdvözölt apám, aki mellett az én ˝drága” férjem ült. Soha nem szerettem Williamet, a mi házasságunk egy volt az érdekházasságok sokasága közül. Helyet foglaltam az egyik távolabb eső széken, és figyelmesen végighallgattam apám nagymonológját. Ahogy ránéztem férjemre, felötlött egy fájdalmaktól eltorzult arc, aki őt mindennél jobban szerette. Elöntött a keserűség. Talán egy kicsit féltékeny is voltam, hiszen én soha nem tudtam senkit sem igazán szeretni. Miután véget ért a beszélgetés, úgy döntöttem, ideje sétálnom egy kicsit. Mivel már sötétedett, így egyetlen módon juthattam ki luxus börtönömből: ha kiszököm. Felvettem egy kevésbé terebélyes ruhát, és kiugrottam az ablakomból, egyenesen egy tölgyfa ágára. Próbáltam olyan halkan elsurranni, ahogy tudtam, de valaki ott fönt úgy gondolta, megnehezíti a dolgom. Ahogy lefelé próbáltam venni az irányt, a lábam beleakadt egy kisebb ágba, én pedig hangos nyekkenéssel érkeztem le. Nem törődtem a lábam sajgásával, már futottam is tovább, az erdő sűrűjébe. Bele sem gondoltam, hogy veszély leselkedhet rám, pedig éreztem, hogy ma valami történni fog. A fákkal benőtt terület most ijesztőbbnek tűnt, mint bármikor. Hallottam a lépteim visszhangját. Suhanást hallottam magam mögül, de mire megfordultam, nem volt ott semmi. Már épp indultam volna tovább, mikor egy ütést éreztem a nyakamnál. Úgy rogytam a földre, mint egy baba. Felnéztem támadóm arcára… és ledöbbentem. Nem. Ez lehetetlen. Ő nem élhet. Hisz láttam, ahogy meghal – sikoltottam magamban. Végignéztem rajta. Szőke tincsei körülölelték szív alakú arcát, ajkán megvető mosoly ült, vörös szemeit pedig az én zöldembe fúrta. De hiszen ő nem élhet! Végignéztem, ahogy az éjszaka teremtményének egyike kiszívja belőle az életet. Ez csak akkor lenne lehetséges, ha…
– Nocsak, nocsak. Jazmine hercegnő egyedül az erdőben? Micsoda véletlen – hangja gúnyosan csattant, én pedig összerezzentem. Elégedettség látszott rajta, majd folytatta. – Most, gondolom, azon elmélkedsz, hogyan szökhetnél meg tőlem. Elárulom neked, hogy sehogy. Először meghallgatsz engem, utána pedig megöllek. Mert megöllek – de csak miután hallottad az okát, hogy miért.
Elvonszolt egy közeli fához, és egy kötél segítségével – amit fogalmam sincs, honnan szerzett – odakötözött.
– Miután te nem túl kedvesen megléptél, engem pedig Christian társaságában hagytál, elvesztettem az eszméletemet. Utolsó erőmmel még utánad kiáltottam. De mivel te gyáva féreg módjára otthagytál, én feladtam. Másnap egy barlangban ébredtem, ahová – mint utólag kiderült – Chris cipelt, a vámpír, aki olyanná tett, mint saját maga. Elfogadtam ezt a létet, azzal a feltétellel, hogyha már elég önuralmam lesz, megkereshetlek téged, és megölhetlek. Elhiheted, hogy nem tiltakozott a kikötés ellen – sziszegte jéghideg mosolyán át. Ijedten összerezzentem, hisz ő már nem az a lány volt, akit megismertem. Ő is egy lett a démonok közül, hagyta, hogy egy gyilkos szörny váljék belőle. Próbáltam szabadulni béklyóimból, amiért csúnya árat fizettem. Közelebb jött, és rálépett a bokámra. Egyetlen piciny mozdulatot tett, én mégis hatalmas fájdalmat éreztem. Zokogva hagytam fel a kiszabadulással, és próbáltam minél messzebb húzódni tőle. Szenvedésem láttán felkacagott és folytatta a mesét.
– Végignéztem, ahogy mindent, ami egykor az enyém volt, neked adnak. A családomat, a házamat, a jegyesemet – ahogy kiejtette a ˝jegyesem” szót, ajka egy vonallá préselődött össze. Én csak csendesen sírtam, és vártam a következő fájdalmas érintést. Nem kellett sokáig várakozni, máris jött a második csapás. Körbefogta a karomat, és egy rántással eltörte a csontjaim. Felsikoltottam, hátam megfeszült a fájdalomtól. De ő csak megvetően hátrébb lépett, és mintha mi sem történt volna, folytatta.
– Mindig is irigy voltam rád. Hiszen hiába, hogy idősebb voltál tőlem, mindig te kellettél a férfiaknak, és nem én, a fiatal, még szinte érintetlen gyümölcs. Te voltál mindig is a tökéletes, akiről példát kellett venni –vicsorogta. Majd felülkerekedve vonásain, ismét belelendült. – Aztán teltek az évek, és kezdett elegem lenni az örökös megalázkodásból. És akkor felbukkant William. – Hangja felengedett, szinte már lágyan csengett. Szemei a távolba meredtek, mintha egy kedves emlék rémlett volna fel előtte. – Mindig olyan kedves és előzékeny volt velem szemben, hogy kezdtem nőnek érezni magam mellette. Sokat beszélgettünk, egyre többet találkoztunk, és én lassan beleszerettem. De mint mindig, jöttél te, és tönkretetted a boldogságom. – Rám emelte szemeit, amelyben csak dühöt és szánalmat véltem felfedezni. – Kiderült, hogy apám neked szánta őt, és már az eljegyzés is megtörtént. Aznap tomboltam. Mert akárhányszor sikerült volna valami, te mindig elvetted tőlem a lehetőséget, hogy bebizonyítsam, én is vagyok olyan jó, mint te. Mert mindenkinek csak te léteztél, a tökéletes kis Jazmine – sipítozta. – Szegény, szegény Nővérkém. Annyi éven keresztül felnéztem rád, miközben te tönkretetted az életem. De ez most változik – mosolyodott el negédesen. – Most rajtam a sor, hogy visszavágjak annyi év szenvedés után. Irigy voltam rád, igen, és még most is az vagyok. És ez lesz a te veszted. Mert az irigység és a féltékenység zöld szörnye belém égette magát az idők során, és most teljesedett be a végzeted, melyet saját magadnak köszönhetsz. – Ezen mondatával felkapott, és mintha pihe lennék, nekivágott egy kőnek. Éreztem, hogy felsérti a fejbőrömet, de már csak a fájdalommal foglalkoztam, ami belém nyilallt. Észre sem vettem, mikor ért oda hozzám, csak azt észleltem, hogy egy fáklya van a kezében, és a ruhám aljához tartja. Összeszedve maradék erőmet, sikoltozni kezdtem, de mindhiába. A tűzcsóvák elnyeltek, és egyre terjedtek felfelé. Lebénított az érzés, ahogy a lángok nyaldosták a bőröm minden négyzetcentijét. Úgy láttam, kiválóan szórakozik rajtam a saját húgom, aki pusztán irigységből támadott meg. Fájdalmasan néztem rá, miközben észrevettem, hogy egy vödröt tart a kezében. Leöntött a jeges vízzel, majd elővett egy tőrt. Azt hittem, elvágja a köteleket, ehelyett beleszúrta a térdkalácsomba. Megnyikkanni sem volt időm, mert egy másikkal a még ép karomba is beleszúrt egyet. Már alig voltam eszméletemnél, éreztem, hogy közel a vég. Ezer sebből véreztem, de még mindig éreztem, hogy nincs vége. Felém hajolt, és a fülembe suttogta.
– Fájt? De nem eléggé – és belém szúrta utolsó kését, pont a szívembe. Szemeim tágra nyíltak, ajkamból vér fröccsent ki. Mielőtt elért volna a mindent beborító sötétség, egy utolsó szót sikerült kipréselnem magamból.
– Sajnálom – leheltem, majd éreztem, ahogy a jótékony köd ellepi az agyam, és kiszívja belőlem az életet…

***
2011.február London

Lucy épp a könyvtár felé tartott, elvégezni a kutatómunkáját. Előtte még beugrott a közeli Starbucksba, és egy kávéval gazdagabban vágott neki útjának. Amint beért a hatalmas, könyvekkel zsúfolt terembe, rögtön a történelmi könyvek felé kezdte venni az irányt. Megnézte, mi a témája, és azonnal elmosolyodott. Gyilkosságok Londonban és környékén. Ez aztán a könnyű anyagrész. A hátsó rész felé indult, hisz jól tudta, hogy ott megtalál egy csomó régi emlékiratot. Már vagy egy órája böngészte a könyveket, míg végül az egyikben talált egy érdekes történetet. Jazmine Crawfieldről, Robert Crawfield legidősebb lányáról volt szó.
,, Brutálisan meggyilkolt fiatal lány˝
,, A 25 éves Jazmine Crawfield-et 1867. szeptember 17-én a házuk melletti erdőben találták meg, több késsel a szívében és a karjában. 1864-ben húgát, Wellsie Crawfieldet is ezen a napon találták meg, ugyan azon a helyen, ahol a mostani hulla feküdt. Míg Wellsie holttestét soha nem találták meg, csak a véres ruháját, addig Jazmine holtteste pontosan ott feküdt, ahol Wellsie vérnyomai abbamaradtak. A legfurcsább mégis az, hogy Jazmine –ban- vizsgálatok szerint, alig maradt vér. Vajon mi történhetett a Crawfield- lányokkal? És ki követhette el? Egyesek szerint útonállók, nincstelenek tehették, akik csak bosszút akartak állni valamelyik nemesi családon. Mások viszont váltig állítják, hogy démonok, vámpírok tehették ezt a két fiatal hölggyel. Melyik feltételezés lehet a helyes?”
Lucy összecsukta a könyvet, és hangosan felnevetett.
- Még hogy vámpírok. Ez az év poénja – kuncogott, és nekifogott a fogalmazásnak. Dolga végeztével elindult hazafelé. Észre sem vette, hogy egy szőke hajú, vörös szemű fiatal lány minden mozdulatát árgus szemmel követi. Hazaérve az első dolga volt elmesélni barátnőjének, hogy mit olvasott. Órákon át beszéltek telefonon, közben pedig kielemezték a vámpírok bénaságát. Lucy nagyokat nevetett Hannah megjegyzésein, és elismerte annak kiváló humorérzékét. Már kezdett fáradni, így elbúcsúzott tőle, és a fürdője felé vette az irányt. Rögtön a tükör elé táncolt, de ahogy belenézett, megdermedt. Egy vörös szempár nézett vissza rá.
- Nem hiszem, hogy valaki nevetett volna…
                                                                                                                                                               Mazsolä                                    
Hát ez jó volt, király befejezés, nem tudom mások, hogy vannak vele de szerintem ez jó kis függő vég volt. Ráadásul jó, mert az olvasó saját maga képzelheti el mi a történet befejezése.  Helyesírásilag nem volt vele gond. Történetileg sem találtam kivetni valót. Bevallom az eleje jobban tetszett, mint a vége.  Szóval nem is nagyon fecsérlem a szót, jó volt és kész...                          

Kacey novellája

Kevélység, harag

Pokol. Lucifer. Ördög. Mindenkinek eszébe jut erről a szavakból valami, egy kép, vagy egy képzelt világ. Gondolkoztál már azon hogy Lucifer hogyan néz ki? Az ördögök különböznek-e az emberektől? Vagy elkalandoztál-e azon hogy ki van Lucifer mellett? Nem? Gondoltam, miért is tetted volna. Most válaszolok neked. Igen, én. Fiametta, így hívnak engem, mint a pokol űrnőjét. Nem különbözünk az emberektől, ők a pornép nem. Csak azok, akik itt élnek a fekete várban, és azon belül is ott ülnek az én helyemen. A többi csak hal a tengerben, de én maga vagyok a tenger. Óvatos lány hullámokat vetek, halk zúgásommal ide csalogatok mindenkit, és ha már nem figyel, ott van a semmi közepén, csak ő és én. Na akkor, na igazán akkor föltámadok, és csak pusztulás marad utánam, és senki és semmi nem akadályozhat meg ebben. Amit akarok, azt megszerzek, ez a mai napon sem lesz máshogy. Három kopogás zavart meg.
-         Szabad. – Mondtam foghegyről, tudtam úgyis az egyik szolga. Nem nézett fel rám, mélyen meghajolva maradt.
-         Jó reggelt úrnőm. Az Úr hívatja. – Mondta még mindig meghajolva és szemét rám sem emelte, hogy tehette volna? Engem nem lehet csak úgy nézni.
-         Elmehetsz. – Legyintettem a kezemmel és visszafordultam a fésülködő asztalomhoz. Vörös hajam, tépetten áll a fejemen, mint mindig most is tökéletes beállítva. Húsz évesen haltam meg és itt nem öregszünk, mondjuk, nekem az is jól állna. A fekete rojtos szoknyám vettem fel, elindultam a bálterem felé. Ahol végig haladtam ott a szolgálók, vagy más kicsivel fontosabb emberek mind mélyen meghajoltak előttem, fejüket lehajtották és hangosan köszöntek. A teremben már ott ült Lucifer, neki szőke, kócos haja volt és barna szeme. Ő mindig is kedvesebb volt, mint én, a pokol vezetője én vagyok. Ezt mindenki tudja csak nem meri hangosan kimondani. Lucifer éppen az egyik barátjával pókerezett. Póker… egy unalmas, primitív emberi szokás és a barátok, az a legundorítóbb az egészben. Nem köszöntem, csak leültem és a lábam felraktam a másikra. Lucifer egész életében gyilkos volt,  több embert ölt meg mint ahány született egy nap. Mesélte, de már megbánta, igaz ezt nem sokan tudják, ezért még mindig ő a pokol ura, de igazából én irányítok. Hogy mi a mi dolgunk? Egyszerű, egész nap jönnek a meghalt lelkek és elkell döntenünk, hogy itt maradjanak vagy menjenek fel a menyben, ott fönt is ugyanez a dolguk, csak akik rosszak azokat leirányítják. Mindjárt megnyílik a kapu és kezdődik a sor. Lucifer barátja is kiment, már csak ketten voltunk az óriási teremben.
-         Előbb ide hivattalak. – Fordult felém és rámosolygott. Azt hiszi szeretem hogy ő az igazi, pedig nem, utálom a kedves mosolyait, a jófiú képét. Nem szóltam. – Arra gondoltam talán, hogy lehetne egy bál, egy közös bál a mennyel, amin kicsit összeismerkedhetnénk. – Mondta mosolyogva, a düh, és a harag pirosra színezte arcom. Bál, azokkal, akik nem éltek csak egész életükbe keresték a jót és makulátlan a lelkük. Felpattantam a székemből.
-         Te nem vagy normális. – Ordítottam. – Hogy képzeled hogy egy helyen mutatkozzak velük? Hogy egyáltalán hozzám szóljanak? Ez egy rossz ötlet. Lucifer, te ne gondolkozz, arra itt vagyok én. – Ordítottam még mindig kikelve magamból. A nagy ajtó kinyílt. Meghajolt a szolga aki bevezeti a döntésre váró embereket, bejött az első. Fejét lehajtotta, szőke hajú lány volt. A dühöm még midig nem szállt el, magamba fortyogtam, de kicsit megnyugtat ha a lelkeket örök kárhozatra ítélhetek. A szolga neki ált felolvasni az adatokat.
-         Sarolt Pitt, 1990-ben született március negyedikén. A középiskolában mindenkit alázott és földbetiport. Drogtúladagolásban halt meg. – Fejezte be. Drog túladagolás? Egyértelmű a döntés. De ha már ide kerül, tudjam mit szeretett volna. Gonoszul elmosolyodtam.
-         Hova mennél szívesen? A Pokolba vagy a Menybe? – Kérdeztem önelégülten, de ő nem szólalt meg. – Azt kérdeztem hova mennél? – Álltam fel a székemből.
-         A menybe. – Suttogta, na végre, meg tudott szólalni. Felkacagtam, Lucifer felsóhajtott mellettem, tudta hogy ez a lány végső ítélte.
-         Pokolra jutottál. – Suttogtam. A lány nem tört meg, nem tett semmit, csak megfordult és kiment, meghallottam ahogy elkezd sírni. Elmosolyodtam. Már vagy ötven makulátlan ember ment ma fel a menybe és alig maradtak itt, nem értem miért, megváltozott volna a világ? Olyan nincs, hisz mindig is lesznek rosszak, azért hogy a jók, azok jók lehessenek és ezt a két fajta dolgot meglehessen különböztetni. Megborzongtam a saját gondolataimon, túl sokat vagyok Lucifer közelében. Egy harmincöt év körüli férfi jött be a terembe. A szolgáló elkezdte felolvasni az adatokat.
-          Peter Starswocki 1976. szeptember huszonkilencben született, teherautósofőr, nem sokat ivott életében, nem dohányzott, nem voltak balhéi, sok barátja volt, és ha a boltos elszámolta magát, akkor is mindig szólt… - Sorolta a jobbnál, jobb dolgokat.
-         Állj. – Szóltam, nem tudom ezt hallgatni. – Valami rossz? – Kérdeztem reményteli hanggal.
-         Nincs úrnőm. – Tekerte össze a pergament.
-         A menybe. – Intetem a kezemmel.
-         Köszönöm. – Hálálkodott, de én nem is figyeltem oda, nem kell a köszönet nyilvánítása egy közelgő angyalnak. Az ajtó megint nyílt, egy nagyon ismerős vállig érő barna hajú lány lépett be.
-         Katherine Wilde. – Csak a név visszhangzott a fejemben, Katherine Wilde…. Wilde… Wilde… Még középiskolában történt, mielőtt lelőttem magam, a leghelyesebb sráccal jártam Jassennel. Mindenem megvolt, de Katherine nem csinált semmit mégis a fiuknak ő kellett, a visszahúzódó, de csodálatosan gyönyörű Kat. Jass egyik este azt mondta már nem szeret Katet szereti. Összetört bennem a szívem így megöltem magam és a pokolra jutottam. Hogy miért? Nem voltam éppen az a szende lány.
-         Huszonöt éves, egész életében tiszta volt makulátlan elő élet… - Csak sorolta a jó dolgokat, de engem az érdekelt miért is halt meg.
-         Hogyan halt meg? – Álltam fel a székemből és rám kapta Kat a tekintetét, felismert. Farkasszemet néztünk, a terembe megfagyott a levegő, Lucifer és az összes szolga és az egész nép tudta hogy csak nagyon kevesen nézhetnek a szemembe de ő megtette.
-         Elütötte az autó. – Szólalt meg a szolga rekedtes hangon.
-         Milyen volt Jassel az életed? Ha? – Kérdeztem éles hangon.
-         Tökéletes. – Ejtette ki a szót lassan és kínzóan nagyképűen. A vér megfagyott az ereimben, de most csak a bosszúra tudtam gondolni, így elmosolyodtam, most visszavághatok.
-         De csak volt. – Sóhajtottam fel ironikusan. Bármit megtehetek itt, olyan büntetést adok neki a pokolba amilyet akarok.
-         Nem csináltam soha semmit, a menybe jutok nemde? – Kérdezte magabiztosan mire én felkacagtam és az arcáról a mosoly lefagyott. A szemében félelem csillogott próbálta nem mutatni de reszketett, félt, és ez jó.
-         Úgy gondolod? Itt én döntök, csakis én. – Mondtam vontatottan az utolsó mondatom.
-         Úgy. – Próbálta határozottan mondani de hangja megremegett, míg az én arcomon egyre nagyobb mosoly jelent meg.
-         Hát akkor nagyon rosszul gondolod… – Vontam vállat. – és tudod miért? Mert te még a megy közelében sem fogsz járkálni. – Mondtam nemes egyszerűséggel.
-         Miért? – Tette fel a kérdést amit még egyetlen egy embertől sem halottam. Miért? Mert ez az én döntésem. Mondanám, nem de? Hogy mer ő ilyet kérdezni tőlem? Mély levegőt vettem hogy úgy mondjam ki a végszót hogy neki minél jobban fájjon és kínzó lassuságal jusson el a tudatáig.
-         Pokolra jutottál. – Mondtam szép lassan, vontatottan hogy a szavakat megértse. Néhány másodpercig még állta a tekintetem és nem szólt csak állt. Megkönnyebbülten sóhajtottam fel magamban amikor a sós könnycseppek elkezdték marni az arcát. A bosszúm beteljesült, a hátralévő élete rosszabb lesz mindennél, olyan lesz, mint amit akkor éreztem mikor megöltem magam. Szélesen elmosolyodtam.

Húú, hogy is mondjam...volt benne elég sok hiba, amit kijavíthattál volna némi áttekintéssel. Meg mondom őszintén először nem volt kedvem elolvasni. Az eleje unalmasnak tűnt, néhol tök értelmetlen mondatok, de aztán nincs mit tenni alapon bele kezdtem és a pókeres résztől egészen megtetszett. Tetszik a vége, hogy kevésbé Happy End (bár ez változó, attól függ kinek a szemszögét nézzük). Egész jó volt, azt kell, hogy mondjam. Imponált az elképzelés, hogy a főszereplő még Lucifernél is gonoszabb. Igazán jó volt. A hibákat legközelebb javítsd! Sokkal élvezhetőbb lesz! Gratulálok! J

Cassidy Cleanwood novellája

Névlista

Superbia – kevélység
Gula – falánkság
Avaritia – kapzsiság
Desidia – lustaság
Invidia – irigység
Ira – harag
Lush – bujaság

A nevek a bűnök latin megfelelőjéből származnak, gondoltam ez elég praktikus. Annabella szeretetreméltót jelent, Alexander pedig embereket védőt. J

Hét fő bűn
Senki sem tökéletes

Written by Cassidy Cleanwood


A mai volt életem legrettenetesebb napja. Hihetetlen hogy én ennyire peches vagyok. Tényleg. Gondoltátok volna, hogy egy nap három egyest is be tud szerezni egy majdnem kitűnő tanuló? Nem beszélve arról, hogy kiderült, a barátom megcsalt egy elsős lánnyal. Egy elsőssel, elképesztő. Nem mintha én olyan szép lennék és tökéletes, de miért nem mondja meg ha valami baja van velem? Miért kell a hátam mögött más lányokkal kavarni? Elképesztő. Ráadásul a nadrágom is kiszakadt mikor a házunk előtt elestem a jégen. Két hete vettem. Két hete! Kezdem azt hinni, hogy az élet direkt babrál ki velem. Kezdem utálni az egész világot! Így indítani egy hétvégét. És anyáéknak is pont most kellett hosszú hétvégére utazniuk Floridába. Nehéz egy tinédzser élete. Baromi nehéz.
Bezzeg a régi időkben. A nagymamámék még azzal szórakoztak, hogy verseket írtak és történetek találtak ki egy pohár meleg tea mellett, miközben a hóvirágos ablakon keresztül figyelték a hóesést. Milyen jól esne nekem is egy tea. Kint legalább mínusz 10 fok van. Miért kellett nekünk pont Minnesotába költözni? Persze 5 évesen nem panaszkodhatott az ember a szüleinek, mert nem akar elköltözni. Bár ezt az elmúlt 11 évben bepótoltam. Valószínűnek tartom, hogy kezdtek elviselhetetlen lenni, ezért is nem vittek magukkal.
Belebújok egy kényelmes melegítőbe és csinálok magamnak egy teát. Nem sok mindent tudok magammal kezdeni egy ilyen fagyos pénteken, egyedül, Davevel moziba akartunk menni, de a mai eset után látni sem akarom. Inkább megkeresem azt a kis füzetet, amit a nagyi padlásán találtam még tavaly nyáron. Azt, amibe a barátnőivel történeteket írtak. Imádom őket. A legtöbb az emberi érzéseket dolgozza fel és számtalanszor segített már nekem dönteni (és helyesen cselekedni), mikor elborult az agyam és legszívesebben törtem-zúztam volna. A füzetet nem volt nehéz megtalálni, az íróasztalom legalsó fiókjában volt, ahol a legdrágább kincseimet tartom, mint például a Nirvana lemezemet (még Dave ajándékozta nekem tavaly szülinapomra), a naplómat (amibe szinte sohasem írtam semmit, csak ha éppen sírhatnékom volt) és az anyáéktól kapott Nicholas Sparks könyvemet. Egy-egy ajándék a számomra legfontosabb emberektől. És bármennyire is szeretném most a lemezt darabokra törni, nem teszem. Csak el akarom felejteni Davet, kizárni a fejemből és elzavarni azokat az idegesítő gondolatokat, amik azt mondják, hogy hívjam fel. Nem fogom felhívni. Nem én. De... az SMSeit elolvashatnám... talán. Na jó, elolvasom, de csak az utolsót. Nézzük: Nem az történt amit gondolsz. Ismersz. Ne haragudj. Találkozunk a fűznél? Je t’aime. Szóval a sablonszöveggel jön: ismersz, szeretlek, rosszul gondolod. Jaj, hogy a fiúk mennyire egyformák. Pedig Dave egyáltalán nem olyan... úgy értem, ő tényleg egyedi, kedves, néha még romantikus is. Ő nem az a vagány-minden-lány-kedvence srác, inkább az a típus, aki csak második ránézésre helyes. De én imádom (upsz, imádtam), mert színt hozott a bajos életembe. A parkban lévő fűz a mi fánk, ott találkoztunk először, mikor a francia könyvvel a kezemben a tövénél heverésztem. Innen ered a francia szeretlek kifejezés. Mert a franciát, a könyveket és a Nirvanát összességében annyira szeretem, mint Davet és ez volt minden szeretett, amit adni tudtam neki. Kevés embert zártam eddig a szívembe, anyát, apát, a nagyit, a nagyi cicáját és Őt. Erre mit kapok...
Nem akarom felidegesíteni magamat. Nem érdemes. Így inkább feltelepszem az ágyamra és neki látok olvasni. A következő történet a halálról szólna, így kihagyom, de az azutáni story címe tetszik: Őszinte szeretett. Lássuk...


Egyszer, egy távoli vidéken, ahol az emberek élete csak munkából és az esti szórakozásból állt, létezett egy bíróság, ami ítélkezett e terület lakói felett. A bíróság mindössze nyolc tagból állt, akik kegyetlenül, minden egyes nap, emberek tucatját küldték a pokolra hibáik és gyengeségük miatt. A bírák hatásköre egy, a világ többi részétől elszigetelt városra terjedt ki. Ebben az időben a hajnalig tartó mulatságok egymást érték, az emberek pedig rangtól függetlenül önfeledten táncoltak, ettek-ittak, sziesztáztak egészen napfelkeltéig. Amikor ugyanis kezdetét vette a kemény munka és megkezdték gyűlésüket a retteget bírák.

- Miért kell nekünk ezt csinálni? – kérdezte nyavalyogva Desidia, miközben elfojtott egy ásítást. – Nekem semmi kedvem ehhez. Inkább lepihennék, ha nem bánjátok.
Ira mérgesen leintette jelezvén hogy ez nem kívánságműsor és maradjon a helyén. A teremben ellenszenves és gyülülettel teli hangulat uralkodott. Mindenki szenvedett a kötelessége miatt, de mégsem annyira mint az emberek akik folyamatosan félelemmel a gyomrukban egymás után érkeztek. A hét főbírából hat alig bírt megmaradni a teremben, egy meg sem jelent. Az ítélethozó bíró, aki leginkább a hét csicskája volt, már meg sem próbálta kordában tartani vagy fékezni őket. Az ártatlan emberek védelmezéséről nem is beszélve. Tudta, hogy bármelyk percben elítélhetik őt is és akkor elveszett örökre. Nem akart kockáztatni.
- Fogd be a szádat, Desidia – parancsolta Ira, az ujjai között egy ezüst kés forgatva – A ti hibátok, hogy itt tartunk. Hihetetlen népség.
A többiek szinte egyszerre horkantak fel Gulát kivéve, aki túlzottan el volt foglalva egy sütemény majszolásával.
- Te beszélsz! – kiáltották hitetlenkedve különféle vádakkal dobálózva.
Avaritia szeme elképesztő csillogásba kezdett amint meglátta a nő kezében a kést.
- Honnan szerezted ezt? Azonnal add ide, nekem ez kell.
Ira csak a fejét ingatva lökte arrébb Avat, nem törődve azzal hogy a másik megsérül-e vagy sem. Avaritia kezéről milliónyi gyűrű repült szét, miközben maga a nő a falnak támaszkodva vizslatta az egyik nyakláncát. Nem mert többet szólni, de aztán megpillantotta Invidiát, ahogyan a gyűrűit szedegeti és irigy pillantásokat lövel felé. A két nő seperc alatt hajba kapott, de a többiek sem voltak jobbak. Ira és Superbia azon vitáztak, hogy ki végez több munkát. Bia lenézte a többiek összes tettét, Ira haragosan fenyegetőzött. Gula, aki épp egy csirkébe kezdett bele nyugodtan ült egy sarokban, vele szemben, a terem másik sarkában egy kanapén Desidia nyújtozkodott, már nem próbálta visszafojtani az ásítozást. A hetedik bíra, Lush, még mindig nem jelent meg. Feltehetőleg az egyik szeretőjével bezárkózott a vár számtalan hálószobájának egyikébe.
- Hölgyeim – szólt halkan David, az ítélethozó bíra, de senki sem hallotta mit motyog magában az öreg. – Hölgyeim! – kiáltotta másodjára, mire a teremben egy percre csend lett és minden szem rászegeződött – Hagyják abba a veszekedést, még harmincketten vannak hátra, maguk pedig a másik haját tépik. Üljenek le és folytassuk.
Mindenki keserű arcot vágva a helyére vonult. Meglepődtek hogy az öreg egyáltalán hangos szót mert szólni. Egyedül Ira nem volt képes visszatartani az indulatait és fenyegetően a férfit pásztázta.
- Legszívesebben kitépném a nyelved és a parasztoknak adnám, míg Gula a még dobogó szívedet enné. De megkíméllek, mert jó kedvem van. És mert muszáj – fűzte hozzá az utolsó mondatot csak úgy mellékesen. Aztán elkiáltotta magát:
- A következőt!
A terembe egy kövér asszony lépet be. Barátságos arcát őszülésnek induló fekete haj keretezte. A szeme félelemtől csillogott. Már járt itt egyszer, két-három évvel ezelőtt és remélte meghal mielőtt újra sorra kerül. Istenfélő ember volt, ezáltal rettegett a pokoltól, ami mint szirén hívogatta.
A birák szemében viszont más csillogott. Amint megpillantották a jövevényt tudták, hogy elveszett és ez jóérzéssel töltötte el őket. A biró Lillian néven mutatta be az asszonyt, aki mint varrónő dolgozott. A kérdésáradatott Invidia kezdte:
- Mondd Lilián, van-e szomszédod?
A nő félénken bólintott.
- Ah és gazdag? Van-e valamilye, amire neked is szükséged lenne? Tudunk-e ajándékozni valamit, aminek a szomszédod is birtokában van?
A nő elgondolkodott, majd hevesen verő szívvel beszélni kezdett.
- Hölgyeim. A szomszédom szegény, mint a templom egere. Én és a férjem szoktuk néha vendégűl látni vacsorára, hogy éhen ne haljon, sőt még takarókat is vettünk neki. Tudják már öreg és...
Ira szakította félbe a nőt és a többiekre nézett.
Invidia biztos volt benne, hogy Lillian nem irigy és Desidia is fáradtan sóhajtott. Lilliannak volt munkája, lustaságnak semmi nyoma. Avaritiának sem kellett sokáig mérlegelnie, ritkán találkozott ennyire kevéssé kapzsi emberrel. Ira viszont még nem volt biztos a döntésében.
- Oh, ezt örömmel hallom – mondta tetetett kedvességel. – És milyen a kapcsolatod a többi ismerősöddel. Van valaki aki az utóbbi időben megsértett, ellopod tőled valamit? Hidd el nagyon szívesen segítenék neked, ha ilyesmi előfordult volna.
- Nem, nincs senki akin bosszút szeretnék állni bármiért is. A környéken még csak jó emberekkel találkoztam.
A birák tekíntette újból találkozott. Egy pillanatra úgy tünt mégis elvesztették a játszmát és el kell engediük Lilliant. Aztán Gula elétartotta a süteményes tálat.
- Köszönjük, hogy megtiszteltél minket jöveteleddel. Lenne-e kedved maradni és falatozni velem egy kicsit? Éhesnek látszol.
- Nagyon szívesen – válaszolt a nő és máris elvett egy süteményt, aztán mégegyet.
A hat nő egyszerre kezdett kacagni, a bíró pedig felsóhajtott. Hát őt is megfogták, egy emberrel kevesebb.
- Lillian – kezdte szónoklatát Ira, egy csepet sem mézesmázos hangon. A bűnös összerezzent és seperc alatt ráébredt meggondolatlanságára. – Embergyalázó tulajdonságod végett örök kárhozatra jutsz. Fenyegetést jelentesz családodra, ismerőseidre és a város összes polgárára. Üdvözlőm a pokol kapujának örzöjét!
Mielőtt Lillian alatt megnyílt volna a föld és ő sikítva elkezdett volna zuhanni, a Harag nevetésbe tört ki. Aztán kitárult az ajtó és belépet rajta Lush.
- Én rajtam jutsz a kínnal telt hazába, én rajtam át oda, hol nincs vigasság, rajtam a kárhozott nép városába – mondta fenhangon a nő és kihajtotta a teremből az őt követő férfit.
- Ideje lenne hogy megtanuld végig, nem gondolod? – kérdezte Superbia arrogánsan – Még erre sem vagy képes?
Lush egy gúnyos fintorral válaszolt és ő is elfoglalta helyét. A nap többi részében könnyű dolga volt a társaságnak. Volt az emberek közt kapzsi, hazug, gyáva, irigy, több falánk és rengeteg lusta. Csupán Ira nem nyerte örömét a napban. Senki sem haragudott más emberre vagy magukra a birákra. Az ítélet minden esetbe úgyanaz volt: Pokol, örök kárhozat. A hét bíra szinte sohasem volt egy időben jelen. Avaritia elment beszedni az adókat, valamint egy új gyűrűt csináltatni, Invidia pedig mindenhova követte és elnézte a szorgos polgárokat. Együtt fosztogatták az embereket. Közös céljuk volt: mindenkit megfosztani a széptől, újtól, egyeditől. Mindent maguknak akartak. Desidia déltájban elvonult aludni, Gula pedig ebédelni. Késő délután volt mire ők visszatértek. Mégis a legkevesebb időt Lush töltötte a teremben, aki folyamatosan eltünt egy-egy számára tetszetős férfival. Ira és Superbia végig ítélkezett vagy ordibálva veszekedett. Utálták egymást, de bennük is volt valami közös. Mindenkit pokolra akartak küldeni, kívétel nélkül mindenkit. Mindössze egy hatéves kislány csuszott ki a kezük közül. Ez mindkettőjüket dühítette és hajzibálva vitáztak, míg Superbia néhány mély késvágás (és gyors gyógyúlás útán) el nem ment Desidia útán, aki a kedvenc célpontja volt.
Háromóra tájban Lush kívételével újra mindenki a teremben volt. Ritkán lehetet őket ilyen keserűnek látni, mintha a vesztüket érezték volna a levegőben, akárcsak azon a napon mikor megfosztották őket korlátlan hatalmuktól.
- Most egy esküvőbejelentés következik – hirdette ki az ítélőbiró, amit nem kis felháborodás követett. Az esküvő olyan tragédia volt, amit mindenképpen meg akartak akadájozni. Sokszor órákon kersztül probáltak hibát találni a házasságra válalkozókban, ami általában sikerült is. Az útolsó esketés hat évvel ezelőtt volt, ami az ő végtelen életükhöz mérve egy pillanat volt, de az embereknek szinte egy évtized.
- Küldjétek már be őket – parancsolta Desidia – nem akarok egész nap itt ülni, elfáradtam.
A terem ajtaja szélesre tárult és belépet egy magas, széles vállú, barna hajú férfi. Zöld szeme nyugalmat sugárzott és egyből kereste a szemkontaktust minden jelenlévővel, majd mosolyogva kézenfogta párját és bevezette. A lány viszonylag alacsony volt, kék szeme ide-oda ugrándozott a teremben. Annyira csodálkozott a sok szépségen, hogy észre sem vette milyen ellenségesen méregetik őket. Aranyos tekintetéből a türelem és a kedvesség áradt, szőke haja rendezett fonatokba volt fogva. Maga a lány külsőre nem volt feltünően csinos vagy szép, még csak jólöltözött sem, de ha valaki meglátta nem tudott ellenállni a megértő szempárnak és őszinte arcnak. Valójában senki sem akart a bájának ellenállni, csak a birák. Az ő szívűk már régen el volt temetve, lágy érzésekről még sohasem hallottak.
- Szóval, össze szeretnétek házasodni – inditotta a hadjáratott Superbia.
Annabella, mert így hívták a menyasszonyt, felkapta a fejét. A hat nő hihetetlenűl szépnek tünt számára, észre sem vette a szemeikben a türelmetlenséggel vegyűlt ridegséget. Feleszmélve lépett oda Irahoz, aki szerinte a főbíra volt és kezet nyújtott neki. Ez a cselekedett még sohasem esett meg a bíróság történetében. Ira undorodva húzódott hátrébb, még hogy Ő kezet fogjon egy ilyen lánnyal vagy hogy egyáltalán kezet fogjon bárkivel is. Mit gondolnak ezek a nyomorúlt parasztok róla, ki ő?
- Igen, Alexander és én szeretnénk megházasodni – felelte a lány a még meg nem válaszolt kérdésre, míg visszalépett választottja mellé. Nem tetszett neki ahogy Ira elhúzodott tőle, de nem volt sértődékeny típus.
- És ki vagy te? – érdeklődött Invidia, aki világéletében szalmaszöke hajat kívánt magának, így egyből talált egy okot ellenszenvre.
- Annabella Love.
Desidia felnevett, de a többiek csak értetlenűl bámulták.
- Milyen megható. A szeretnivaló és az embereket védő egyesülne. Hát nem nevetséges? – mondta a lány és a férfi neveinek jelentésére célozgatva.
Valamiért a másik öt nem találta mulatságosnak a helyzetett. Sokkal jobban szerették volna a párt pokolba zuhanni látni, mint egészségtől csillogó szemekkel.
- Akár kezdhetjük is – jelentette be David, ő is szerette volna már a mai napot lezárni.
A nők bólintottak és megkezdték kérdéssorozataikat. Rosszabb volt ez, mint a spanyol inkvizició. Mintkét fél számára. A lány kezdett bizonytalankodni és fáradni, nem akarta azt bizonygatni hogy ártatlan, haza akart menni a szüleihez és a testvéreihez, valamint szerette volna már megkezdeni a készülődést a lakadalomra. A bírák pedig már unták hogy semmi kivetnivaló nincs Annabellában. Alexandert egyáltalán nem is kérdezték, nem őrá fájt a foguk. A hét nő, akikből csak hat volt jelen, kegyetlenűl szipolyozta a polgárok vérét, akár egy vámpír. Nem viselték el, hogy valaki hibátlan legyen. Valójában senkit és semmit sem viseltek el. Az egyetlen emberi érzés a bűneiken kívűl a gyűlölet volt, ami uralta minden cselekedetűket.
- Elég volt – kiáltott Superbia. Hangja még a többi nőnek is merevnek és ridegnek tűnt. – Ne mondd hogy még sohasem haragudtál senkire, nem szeretted volna másét, nem lustálkodtál egy pillanatot sem, nem ettél, mikor nem voltál éhes vagy nem bujtál be férfiak ágyába. Bűntelen ember nincs. Csökevényes nyomorúltak vagytok mind, nem tudjátok mi az élet, nem ismeritek a világot. Hazudtál-e valaha Annabella?
A lány kezdett félni. Az ellenséges hang és dühös tekintett megrémítette és halálra ilyesztette.
- Hölgyem. Én soha életemben nem hazudtam senkinek és nem is fogok. Amit eddig mondtam és válaszoltam mind igaz. Nem mehetnék már végre haza?
- Nem – kiáltották egyszerre és ebben a pillanatban lépett be Lush. Csodálkozott, hogy kiket lát.
- Alex, kedvesem. Hát te meg mit keresel itt. Lányok hát nem megmondtam, hogy őt sohasem hívhatjátok be. Bolond nőszemélyek.
- Örülök, hogy látlak, – mondta a férfi – de jobban örülnék ha Alexandernek szólítanál. Engedd meg hogy bemutassam a jegyesemet, Annát.
Lush fejébe futott az összes vér. Gyilkos tekintettel méregette a lányt.
- Micsoda? – orditotta felhevűlve – Te megcsaltál, de hát tegnap este...
- Tegnap este csak táncoltunk. – Alexander szemöldöke a homloka közepére szaladt, nem értette min háborodott ennyre fel a nő. De féltette Annabellát tőle, így közelebb húzta magához, mintha ezzel meg tudná védeni.
- Megölöm, megölöm ezt a nőt. – Lush kitépte Ira kezéből a kést, amit még mindig az ujjai közt forgatott és a pár felé szaladt, akik sietősen hátráltak kifelé a teremből, de az ajtót nem tudták kinyitni.
- A helyedben nem tenném. – A szoba másik végében három fehér fénybe burkolozott ember állt. A középen álló magas férfi szava megállította Lusht.
- Cornélia, Dorian és Odett, – horkant fel megvetően Ira – nem gondoltam hogy újra találkozunk. Mit kerestek ti itt?
- A dolgunkat végezzük. – felelte Odett – Lish, azonnal ülj le a helyedre és add vissza a tört a tulajdonoságnak.
A nő vonakodott elindulni, de Cornélia egyetlen pillantása jobb belátásra bírta. Dorian újra átvette a szót, ő vezette az újonnan érkezett csapatot.
- Úgy látom hogy semmit sem javultatok hiába osztottuk szét az erőtötek. Sohasem fog változni semmi? Mégis mit képzeltetek, mit csináltok. Azt hittétek rátok már senki sem figyel. Higyjétek el egy percre sem vettem le a szemmet rólatok.
- Csak hogy emlékezteselek, a ti erőtöket is szétosztották – kontrázott Ira.
- Amugy is, mit tudnátok még tenni ellenünk? – kérdezte Avaritia.
- Mi rosszat tettünk egyáltalán? – értetlenkedett Desidia.
Cornélia a szemöldökét huzogatta a kérdésekre, de nem szólt. Ő szinte sohasem beszélt. Amióta a föld erejét négyfelé osztották, ő csak egyszer szólalt meg. Habár a vizet képviselte a legerősebb volt a négy elem közül. Dorian tűzként erős és kihivó volt, főként irányító szerepett játszott. Odett pedig könyed volt akár egy nyári szellő. A negyedi elem, a föld, szinte sohasem kísérte el őket útjaikra, mindig mással volt elfoglalva, pedig ő volt a legbölcsebb mindőjük közül.
- Mi választottuk ezt a lehetőséget. Ennyi erő nem lehetet egyetlen fénylény birtokában. Mi, veletek ellentétben gondolunk másokra is. De ti... nem látjátok mit műveltetek. Egy csapat embert egy város falai közé zártátok és rettegésben tartjátok őket, azzal riógatva ártatlan lelküket, hogy az ördög kezére játszátok őket. Ti is tudjátok, hogy nem létezik olyan mint az ördög vagy a pokol, sem a menny. A lelkük időtlen, nem jut sehová.
A teremben csend uralkodott, a levegő megfagyott és a két halandó ember értetlenkedve nézett. Nem értették mi történt, csak szabadulni szerettek volna.
- A városotok falai már bomlásnak indultak, az emberek nem lesznek kitéve a ti kicsinyes biráskodásotoknak – vette át a szót Odett – Néhányan már a valós világban teszik első sétáikat. A kapuk kinyiltak és talán a szeretteikkel is találkoznak, akiket pokol helyett a valóságba jutattatok. Nem értem hogy hagyhatuk ezt 300 évig. Remélem kiuralkodtátok magatokat, mert ezentúl nem hagyhatjátok el a váratokat, mert külömben nem csak az emberi testetek ég porrá, hanem összesőtök ereje megsemmisűl.
A hét nőn felháborodás söpört át. Már jelentéktelennek tünt Annabella, de a lány figyelme nem lankadt és kihasználva a pillanatnyi csendet Dorianhoz fordúlt.
- Uram, mi elmehetnénk? Ha igaz hogy a városból kimehetnek az emberek, szeretném megkeresni a szüleimet.
- Természetesen – bólintott a férfi.
- Neeeeeeeeeeeem – visitotta Lish – Nem mentek ti sehová, még nem végeztünk.
Dorian többször szólította fel nyugalomra a bujaság királynőjét, az nem hagyott fel az ordibálással. Erre a fénylények is feldühödtek.
- Elég volt Lish. Miért nem engeded el őket?
- Elengedni? – kérdezték a nők, ki gúnyolodva, hitetlenkedve vagy éppen dühösen.
Lish belátta, nem tehet semmit, egy dolgon kívűl. Újra kitépte Ira kezéből a kést és Annabella felé hajította. A kés villámgyorsan söpört végig a termen és szíven találta a lányt, aki egyből holtan esett össze. Lish kivételével mindenki a lány teste fölé hajolt. Alexander könyörgően nézett a három fénylényre.
- Talán az angyala segíthet – vetette fel az egyetlen lehetőséget Odett.
- Rajta már nem segít senki – nevetett kegyetlenül, hátra vetett fejjel Lish. Ez az ő diadala volt, győzött. – Egy egy pinomin penge, örökre meghalt.
Alexander semmit sem értett – Mi az hogy pinomin penge?
Dorian sajnálkozva sohajtott fel. – A pinomin penge angyalok és a bünök véréből készült, a Donamin folyó jobb partján. Kettő darab készült belőle, akit eltalál elveszti lelkét, mível az a késben él tovább, de már nem lehet felszabadítani. Itt már a védőangyal sem segíthett.
Az emberek a váron kívül vidáman kiáltoztak, fogták csomagaikat és elhagyták a várost. Alexander az ablakhoz lépve figyelt örömmel teli menetelüket. Nem érzett semmit, az ürességen kívül.
A hét nő torkában összeszorúlt valami, de nem a bűntudattól.
Cornélia feléjük fordult. Most használta a bűnökön másodjára az erejét, de nem fogta vissza magát.
- Túlléptetek minden határt. Úgy látszik az eddigi ítéletünk túl kegyes volt számotokra. Ezentúl Ira és Superbia nem lesz képes többet beszélni, Desidia naponta húsz órát fog dolgozni, Gula pedig semmit le nem nyelhet, Ividia és Avaritia naponta két órát tölthet veletek és ők sem beszélhetnek, Lush pedig, ítéltessék örök szenvedésre a nap húszonnégy órájában. Minden percben egy tör szúrását fogod érezni szívedben. Akik pedig megszegik az ítélemet? A világ végéig forró tűzben fognak égni.
- Emellet a maradék erőtök is elveszett, mindössze a bűneitek maradtak.
- Az itélet éjféltől érvényes, addig is élvezzétek ahogy darabokra hullik a kis királyságotok.
Ezzel Odett, Cornélia és Dorian eltünt. Minden olyan volt mint ha ott sem lettek volna. A hét nő nem fogta fel a történteket, semmi változást nem éreztek. Mindent ignorálva örömtáncot jártak a lány holteste fölött. A gonoszok még nem vették észre, hogy a város falai lebomlottak és az emberek végre kilátást nyertek a világra. Le voltak nyűgözve az Annabellán végrehajtott tökéletes diadaluktól, a rajtuk aratott diadallal nem törödtek. De a sokkosan álló Alexanderrel sem foglalkoztak, aki hirtelen jött boldogságát egy pillanat alatt vesztette el. Hiába állt ki ő mindig mások mellett, hiába probálta megvédeni Annabellát, kudarcot vallott. És ő, aki soha nem ártott senkinek most kirántott késsel rohant az igazi bűnösök felé habár tudta, semmi esélye ellenük. Így lett ő kegyetlen és keserű. A bírák rövd örömünnep véget ért, mert akit ők akartak, nem Alexander volt, hanem a lány, kinek tiszta szívéből csak szeretett sugárzott. Most viszont ketten feküdtek a földön, egy omladozó várban. A szeretetre méltó és embereket védő soha nem egyesülhetet. Őket is utolérte a végzet. Gula, Superbia, Avaritia, Ira, Lush, Invidia és Desidia a történtek útán lelkiismeretfurdalás nélkül lépett ki a teremből. Számukra ez csak egy volt a millionyi játszmából. Biztosak voltak benne hogy végtelen életük során még elég alkalmat fognak találni az emberek megfertőzésére. Lush volt az egyedüli aki még visszanézett a terem bejáratára, ami fölött két mondat állt. Én nem vagyok egykorú semmi lénnyel, csupán örökkel; s én örökkön állok. Ki itt belépsz, hagyj fel minden reménnyel!

Késő délútán volt mire végeztem a történet olvasásával. A gondolataim ezerszer elkalandoztak különféle tájakra és időkbe. Elgondolkodtam az életemen és eddigi cselekedeteimen. A törénetbeli embereknek nem sok minden maradt, de egy fontos dolog igen: a megbocsájtás. Mert nincs olyan ember, aki nem érdemelne meg egy második esélyt. Így hát mérlegeltem a lehetőségeimet: tékozló, kegyetlen nőszemélyként élem tovább az életemet vagy tovább haladok a már megkezdet változás útján és megbocsájtok Davenek. Egyértelműen a másodikat választom, gondoltam mikor megszólalt a csengő. Ilyedten rezzentem össze, mert eszembe jutott, hogy nem zártam magamra az ajtót mielőtt feljöttem. Nem lakunk rossz környéken, de világéletemben félős nyúl voltam és ezt be is ismertem. Tél lévén hamar sötétedett. Az úton az ajtóig minden egyes villanyt felkapcsoltam. Az ajtónk előtt álló személy elég türelmetlen volt, többször is csengetett, mielőtt kinyitottam. És ott állt Ő, rózsaszín tulipánokkal, a kedvenc virággaimmal a kezében. Gőzöm sem volt róla honnan szerezte, de örültem neki. Viszont aminek még jobban örültem volna, egy mosoly, de Dave nem mosolygott, mint máskor. Lemondó, fájdalmas érzésekről tanúskodott az arca. Egy pillanatig gondolkodtam, hogy mit tegyek, de már meghoztam a döntésemet. Óvatosan rámosolyogtam és vártam. A szája széle bizonytalanúl felfelé húzodott, bíztatás képpen megeresztettem egy hatalmas vigyort és szélesre tártam az ajtót.
- Gyere be!
- Szóval szóba állsz még velem? – kérdezte még mindig bizonytalanúl. Habár csak pár órája váltunk el, már nagyon hiányzott a viccelődős, mosolygos Dave, így reméltem, hamar megtudom gyözni arról, hogy nem haragszom.
A kérdésére csak bólintottam. A kezében egy Nirvana CD is volt, amit hetek óta kerestem, minden lehetséges boltban. Mikor belépet és átadta a virágo,t egy hatalmas puszit nyomtam a hidegtől kipirosodott arcára.
- Ezt meg miért kaptam?
- Parce que je t’aime. – feletem mosolyogva, mire már ő is vigyorgott.
Mostmár tudtam hogy nem kell utálnom az életet, se a világnak engem. Mindvégig bennem volt a hiba, mert vakon jártam és nem akartam kinyitni a szememet. De végre ráébredtem, hogy habár nem vagyok tökéletes és időnként rengeteg bűn előtt meghajlok, az élet nem küld egyből pokolra.

Jó történet volt. Nekem kifejezetten tetszett. Néhol viszont kicsit unalmasnak hatott a hét főbűn megtestesítőjének a leírása, viszont, az, hogy megölték a lányt nagyon rosszul érintett. Én annyira szurkoltam nekik..
Örülök, hogy a történet végén a főszerepelő megbocsát. Figyelj a helyesírásra, nem volt benne sok hiba, de amit találtam, az bizony főbenjáró bűnnek számít.. XD
Szóval, a szeretetet egy t-vel írjuk és nem kettővel a szeretett az már múlt időnek számít. A címben (hét fő bűn) egybe írjuk (a hét főbűn). Maga a történet igen eredeti volt, és nagyon dinamikus. Nem is tudok több rosszat felhozni ellene, úgyhogy nagyon gratulálok hozzá. Igazán jól sikerült.

Bee novellája

Átkozott hibáim
Az élet általában tanulságos, csak le kell tudni vonni a konzekvenciát. Nekem bőven adatott idő percről-perce átrágni az életem, hogy rájöjjek, hol rontottam el, és meg legyen az a bizonyos konzekvencia. Szükségem volt rá, meg kellett értenem, hogy lett a mesébe illő életemből egy átkozott rémálom. És bár az elején rosszul kerestem - mindig csak egy pillanatot akartam kiragadni és hibáztatni ezért a katasztrófáért - végül rá kellett jönnöm, hogy a végkifejlet több lépés eredménye volt. Erről fog hát szólni az én történetem, mellyel nem az a célom, hogy sajnáljatok, megvessetek, vagy bármiféle véleményt alkossatok tetteimről, vagy azok következményeiről, csupán annyi, hogy vonjátok le a tanulságot. Persze ez nem fog mindenkinél megegyezni, sőt lehet, hogy a történetem merőben mást jelent majd minden ismerőjének, de ez nem baj, valójában ez benne a szép, a különbségek, de ami a legfontosabb tanuljatok belőle, és ne kövessétek el az én hibáimat.
Az egész mesébe illően indul, ugyanakkor megszokottan. Én voltam a gyönyörű, népszerű, sikeres szurkolólány aki, még okos is volt gazdag szülőkkel megspékelve. Aki részt vett a közösség fejlesztésében, jótékonykodott, tagja volt a diákönkormányzatnak és az évkönyvszerkesztő bizottságnak. Aki az iskola legnépszerűbb srácával, a focicsapat kapitányával járt már első óta. Akinek végzősként nagy esélye volt a királynői cím megnyerésére a végzős bálon. Aki több egyetemtől is kapott ösztöndíj ajánlatokat. Egy szóval minden tökéletesnek látszott, de mégsem volt az. Hisz az ember olyan oktalan, hogy mindig arra vágyik, ami nincs meg neki, és nálam, akinek látszólag mindene megvolt nehéz volt olyat találni, amire vágyhattam volna. Mégis sikerült rátalálnom életem talán egyetlen hibás pontjára, ami kissé ironikus, de pont az volt, amiért olyan sokan irigykedtek rám, a fiúm. Alapvetően semmi probléma nem volt vele, csak bő három év után már monotonná, jó ne szépítsük, rettentően unalmassá vált a kapcsolatunk. Túl voltunk egy gimis kapcsolat összes megléphető pontján, randiztunk, jártunk, csókolództunk, lefeküdtünk, na jó egy pont hiányzott a végzős bálon elnyerni a koronát együtt, de ez is folyamatban volt, mint már említettem. Talán az volt a baj vele, hogy nem volt túl izgalmas figura és három év után már közös témánk sem akadt. Őszintén szólva elegem volt belőle, vártam, hogy végre elteljen ez az év, és más egyetemen folytassuk tovább külön-külön a saját életünket. Ekkor felmerül a kérdés, ha így éreztem miért nem szakítottunk, egyrészt ő nem érezte így, másrészt nekem gyermekkori álmom volt az a bizonyos folyamatban lévő pont és nem hagyhattam, hogy veszélybe kerüljön egy ilyen apró kellemetlenség miatt. Így hát, mikor a szüleim előhozakodtak a tavaszi szüneti vakáció ötletével egy unalmasnak tűnő kifejezetten sznob klubba, nem ellenkeztem, mert ez kiváló alkalomnak tűnt egy hetet távol tölteni életem megkeserítőévé vált sráctól. Persze ő felajánlotta, hogy eljön, sőt kifejezetten el akart jönni, de sikerült lebeszélnem valami eszement indokkal, hogy pihenni akarok és tanulni az érettségire, és ha ő ott lenne, nem tudnék ilyen evilági dolgokra koncentrálni. Őszintén nevetséges, de elhitte, legalábbis akkor azt hittem a kétség legapróbb csíráját is elirtottam fejében.
Péntek délután indultunk a szüleimmel Los-Angelesből Észak California felé. A szüleim jövő vasárnapig akartak maradni, de végül beleegyeztek, hogy már pénteken hazajöjjünk a szombati bál miatt. Így hát nagy reményekkel néztem az útra, hisz egy hét a fiúm nélkül maga a Mennyország. Tudom, hogy egy hálátlan dög vagyok, de hát ez van. És most térjünk vissza egy már említett tényre, hogy az emberek mennyire telhetetlenek, mindig arra vágynak, ami nem az övék. Én sokáig nem tudtam, mi hiányzik igazán, de ebben az egy hétben rájöttem és meg is szereztem magamnak vagy inkább ő szerzett meg engem magának. Igen, lehet hogy így korrektebb a megfogalmazás. Már lehet, hogy ki is találtátok miről van szó, de ha nem, nem probléma nem titkolódzom. Egy férfiről, de nem akármilyen férfiről beszélek. Most jellemezni akarnám, de nem igazán találok rá szavakat. Az egyszerű, általam ismert, földi szavak legtökéletesebbjei, is túl alantasak az ő jellemzésére. Lekicsinylik őt. Így inkább csak annyit mondok, hogy álmodni sem tudtam volna tökéletesebbet, olyat, aki nála jobban el tudott volna feledtetni velem mindent. Minden problémám, bánatom és kételyem, a nevem. Azt is, hogy ki vagyok, és mit akarok, hogy létezem. Mindezt a tekintetével, a szavaival, bársonyos hangjával és ajkaival, egyetlen érintésével és… Igen, azzal is. Minden földöntúli volt benne, vele… Igen, az is. Túl tökéletes egy emberhez, egy egyszerű halandóhoz, és mivel ez nem egy tündérmese, ami a szőke hercegről szól a fehér lovon, hanem életem kétségkívül legnagyobb botlásáról, rá kellet ébrednem, hogy a szerető, aki túl tökéletes embernek, valóban nem az. Már nem az, vagyis az volt, valamikor, régen. Egyszerű halandó. Hosszú-hosszú évtizedekkel ezelőtt megváltozott valami, az embersége, az egyszerű halandósága, mert többé már nem volt az. Valami hihetetlen, ijesztő vagy inkább elképesztő dolog lett, olyan, ami létezéséről ugyan halottam, olvastam történeteket és láttam bizonyítékokat, de sosem hittem benne. Vámpír. Egy minden szempontból különleges és gyönyörű, de halott örök testbe zárt, földhöz láncolt, elátkozott lélek, vagy lény esetleg lelketlen szörnyeteg. Ki tudja? Én csupán azt, hogy vele volt a legcsodálatosabb a szex az életemben. Ezt, akkor is tudtam, ha túl nagy tapasztalattal nem is rendelkeztem e téren. Tudtam, mert ez volt a csúcs, ha valami ennél több lenne az életben, akkor belehalnál. És ha valami ilyen jó, azért büntetés jár. Ezt már azokban a csodálatos percekben is sejtettem, mikor megtörtént, minden egyes alakalommal mikor megtörtént. Éreztem, hogy ezért én keservesen megfizetek még, hisz bőven túlléptem az egy életre kiporciózott boldogság, és kéj adagot. Az első után rájöttem, hogy ez rosszabb, mint a drog, vagy az ital, nem csupán megrészegít, és függővé tesz, hanem valamilyen módon meg is bélyegez. Hogy milyen módon? Először azt hittem, hogy a sóvárgó vágyakozás fog bélyeget nyomni életemre és ez lesz a büntetés, hogy ezentúl semmi sem lesz elég jó az életben. Tudtam, hogy le kellene állnom, és vezekelnem kellene a bűn ilyen fajta megnyilvánulásáért, hátha nyerek valami bűnbocsánat félét, de képtelen voltam rá, a testem mást akart, újra és újra mást akart, őt akarta. Ő pedig nem mondott nemet, egyszer sem. Később úgy éreztem, ennyi megfogalmazhatatlan érzés elég lesz egy életre, de a pontot, hogy hol az elég, sosem tudtam meghatározni, vagy ha mégis megtettem képtelen voltam legközelebb nemet mondani. Míg végül péntek hajnalban, mikor megrészegülten kikászálódtam ágyából, és a fürdőbe kóvályogtam, rá kellett ébrednem, hogy a bélyeggel kapcsolatban is óriásit tévedtem. Hisz az, már akkor is összetettebb volt, mint azt először gondoltam. Nem csak a lelkembe égett skarlátbetűt, mely a sóvárgással életem minden pillanatában emlékeztetni fog tettemre, hanem testemen is megjelent. Ez a súlyos külső megnyilatkozás első pillanatban sokkolt, aztán rájöttem, hogy más szemében nem lehet annyira megdöbbentő a változás, legalábbis azoknak biztosan nem, akik nem tudják, mit kell figyelni. Szépen, egyenletesen lebarnult bőröm világosabb lett, és bár azt akartam hinni ez csak azért van, mert túl sok időt töltöttem egy valaki szobájában, nem tudtam teljesen meggyőzni magam. És nem ez volt az egyetlen változás. Az eddig is formás alakom még formásabb lett, a mellem picivel nagyobb, a fenekem feszesebb és mintha az örökké vastagnak érzett lábam is vékonyabb lett volna. Aranyszőke hajam, dúsabb, fényesebb, talán még egy-két árnyalattal világosabb is, és ami a legfontosabb szög egyenes tincseim a mindig is áhított lágy hullámokban omlottak a vállamra. Jellegzetesen sötét tengerkék szemem most még sötétebb volt, bár még mindig kék most inkább az indigóra emlékeztetett. Ajkam picit teltebbnek látszott, de ez lehet, hogy csak a csókok miatt volt, mindenesetre pirosabbak voltak a megszokottnál. Ráadásul utált gyermekkori szeplőim utolsó képviselői is eltűntek arcomról. Hosszas nézelődés után a változás nem tűnt olyan szörnyűnek, hiszen szebb lettem. Sokkal szebb, még ha vészjóslóan is. Az egyetlen dolog, ami mégis zavart magamon a két apró fognyom volt a nyakamon. Minden reggel volt egy rajtam, de eddigi tapasztalataim szerint következő reggelre elhalványult és estére teljesen elmúlt, ha adott a véréből a gyógyulás még gyorsabb volt, de úgy véltem holnap este még akkor is látszani fog. Így visszagondolva rendkívül nevetséges, hogy azon rágódtam, hogy hogyan rejtsem el a vizslató szemek elől a merész estélyi ruhámban a holnap esti végzős bálon, és hogy vajon egy kis alapozó és púder elfedi-e majd. Ezen tanakodtam, mikor megjelent újkori halott lovagom az ajtóban, aki végül megszánt ebben a hatalmas így visszagondolva rendkívül nevetséges krízisben és harapása nyomát bekente pár csepp gyógyító, és rendkívül ízletes és íncsiklandozó vérével, uhhh, hogy voltam képes ezt én leírni, na mindegy már megtettem nincs visszaút, ha az életemben nincs, itt miért legyen és hát abban a percben tényleg hasonló gondolatok jártak a fejemben. Tehát az apró fognyomok eltűntek, de valami szöget ütött akkor, ott a fejemben, egy még mocskosabb gondolat, mint az előző. Vajon ezek után, milyen lesz lefeküdni az én átlagos, és túlontúl emberi barátommal? Na igen, segítek egy kicsit a konzekvencia levonásában, az ilyen gondolatok miatt vagyok én most ott, ahol vagyok. Egyébként a hét folyamán megszületett egy kis jellemzés az én vámpíromról, ami akár e mű címe is lehetne, persze rövidített formában: Ő volt az én titokzatos, sötét idegenem, aki fekete Porsche -jával száguldott be az életembe és túl rövid idő után távozott túl nagy kárt okozva.
Aztán a délelőtt folyamán haza is indultunk szüleimmel, akik hát „rendkívül odafigyelő és gondoskodó” szülőként az egész változásból csupán annyit vettek észre, vagyis annyit tettek szóvá, hogy jót tett nekem ez hét, látszik, hogy teljesen feltöltődtem. Persze mondhatnánk, hogy ez tényleg vall némi figyelmességre, de ez tévedés volna, ez náluk csupán udvariassági szintű megszólalás volt, mögöttes tartalom nélkül, bár lehet, hogy jobb is így. Jobb arról nem tudni, mit tett a lányuk, vagy legalább nem észrevenni, vagy csak úgy tenni mintha nem vennék észre. Ez mind elképzelhető volt náluk. Egyébként tényleg fel voltam töltődve energiával, erősebbnek éreztem magam főleg fizikailag, de magabiztosabb is voltam. Visszatérve szüleimre egy gyenge pillanatomba őket akartam hibáztatni, legalább részben a történtekért, vagy a még leírásra váró következményekért. Azt akartam hinni, hogy ha ők nem hanyagolnak el, minden másképp alakul, és lehet, hogy így is lett volna, de ez nem sokat változtat az én tettemen, így utólag főleg nem. Bár a jellemem alakulásához kétségkívül az ő nevelésük, és figyelmük, vagy annak esetleges, vagy nem annyira esetleg hiánya is hozzájárult. Mindegy végül is ez az én saram, még ha nem is száztíz százalékban, de mégiscsak az. Az enyém egyedül. Ezt bizonyítja a büntetés is, amit még csak ezután mért rám a sors, vagy a mindenható, kegyetlenül és visszavonhatatlanul. És ha jobban átgondolom, a szüleim is megfizettek a saját bűneikért az én bűnöm megtorlása nyomán. Végül is, ez is csak azt bizonyítja, hogy ők sem voltak szentek, különben más formában méri rám a sors a büntetést.
Tehát a rövid kis kitérő előtt ott tartottam, hogy hazautaztunk. Aztán este a megbeszélteknek megfelelően pontban hét órakor gördült a házunk elé a barátom az újonnan kapott méregdrága sportkocsijával, hogy vacsorázni vigyen. Mikor beszálltam az autóba még nem is sejtettem, hogy ez lesz életem legemlékezetesebb vacsorája, és lehet, hogy valaki már sejti, hogy egyben az utolsó is. Igen, sokkoló, de igaz. Bár így utólag az emlékezetes részre rájöhettem volna, az ő viselkedéséből, a szüleim viselkedéséből, esetleg a barátnőm izgatott telefonjából, melyben újból kifejtette, hogy mennyire szerencsés vagyok, ebben egyet is kellett értenem vele akkor, de nem ugyanazért, mint ő. Mára már inkább szerencsétlennek és gyarlónak titulálom magam. Mint már mondtam vacsorázni vitt egy nagyon előkelő étterembe, ahol, ha nem vagy az, aki a barátom volt, nem kapsz egykönnyen asztalt, esetleg ha fél évvel korábban lefoglalod talán jut neked egy másodosztályú. És bár neki megvolt az előbb említett előnye, mégsem hozott ide túl gyakran. Pontosabban csak kétszer hozott ide, azon az első estén, mikor nagyon el akart kápráztatni, mert akkor vallott szerelmet és kérdezte meg „akkor most mi járunk”, és akkor, mikor még jobban el akart kápráztatni, mert végre az ágyában akart látni, vagy inkább érezni. Mindegy a lényeg az, hogy mikor megláttam hova jöttünk az életem majdnem lepergett a szemem előtt, mert tudtam ez a hely nagyon nem jelent jót. Pontosan két dolgot jelenthetett, vagy szakít velem, vagy megkéri a kezem és én egyiket sem akartam. Na jó a szakítást el tudtam volna fogadni, de csak a holnapi bál után, a másikat meg végképp nem, viszont miután jobban átgondoltam egészen megbarátkoztam azzal a gondolattal is, de a szakítással nem tudtam, ha az most megtörténik, tönkre tesz mindent, amit eddig felépítettem. Nem tudtam, melyik ujjamba harapjak, mindkettő fájt volna. Sokkal jobban, mint az ő harapásai, még akkor is, ha némelyik tényleg fájt. Ilyen idióta gondolatok pörögtek akkor a fejemben.
A vacsora olyan fesztelenül indult, hogy már-már el is feledkeztem volna, hogy melyik étteremben is vagyunk, ha ezt a pincérek gyakori megjelenése, és asztalunk körülrajongása nem akadályozta volna meg, de megtette. Furcsa ez máskor nem zavart. Se a bókok, amikből mindig bezsebeltem párat, és igaz, hogy nem voltak mások, sem több belőlük, mint korábban ezen a helyen, most mégis mind megrémített és frusztrált. Megrémített, mert féltem, hogy testem változása szembetűnőbb, mint azt gondoltam, és frusztrált, mert mindig eszembe jutatta tettemet, és magamon éreztem az ezért járó skarlátbetűt, vagy talán csak a lelkiismeret furdalás, olykor zavaros, mással összetéveszthető érzése kerített ekkor hatalmába. Erre egy határozott talán a válasz, még most sem tudom, ennyi idő elteltével. Bár hajlok arra, hogy a becsületemre varrt vörös betű égetett, külső megfigyelő számára észrevehetetlen és eléképzelhetetlenül fájdalmas módon.
Aztán jött a desszert és ezt a szó átvitt értelmében is lehet érteni. Ez volt életem desszertje is a finomság, mely most elrontottan keserű volt a főfogás zamata után, mely tagadhatatlanul az elmúlt hét volt. És amelyet, a vacsorát kísérő kávé előtt felszolgálnak, a kávé előtt, ami lezár mindent, az olykor keserűre sikeredő, de mindig élénkítő lezárás, mely számomra inkább kijózanító volt, de most térjünk vissza az édességhez.
Sötétséggel kezdődött, de tényleg. Elsötétítették a fényeket az étteremben, az egészben, pedig rajtunk kívül sokan mások ettek éppen, és ahhoz tagadhatatlan, hogy kell a fény. Aztán az egyik pillanatról a másikra körbevették az asztalunk a mécseseket szorongató pincérek és a barátom fél térdre ereszkedve találtam magam előtt. Gondolom, már kitaláltátok, nem szakítani akart velem, pedig így utólag, hogy örültem volna, ha azt teszi. Annyira gyűlöltem azt a pillanatot, már abban az átkozott percben is, hogy akármennyire is próbálok, nem emlékszem tisztán, mit mondott nekem, pedig a java még hátravolt. Fura arra túl jól emlékszem. Annyi biztos, hogy hagyományos volt a szöveg: szeret attól a perctől kezdve, hogy először megpillantott elsősként az iskola parkolójába, és hogy én voltam a leggyönyörűbb elsős. Mondott valami olyasmit, hogy mindig hű volt hozzám és sosem értette, hogyan érdemelte ki az én hűségemet. Ez nem nagy meglepetés megint betett nekem, első pillanatban azt hittem rájött mit tettem, aztán megnyugtattam magam, azzal hogy nem tudhatja, és a csúcs az volt, mikor rájöttem, ilyeneket mindig mondanak egy leánykérésnél. Később rá kellett jönnöm tévedtem, tényleg tudta, de ne szaladjunk előre, akkor nekem még végig kellett szenvednem hosszú-hosszú kellemetlen perceket, így most én is húzom az időt. Aztán jött valami olyan, hogy élete legcsodálatosabb perce lenne ez a mostani, ha igent mondanék és ez az egyetlen szó lenne az első lépés egy együtt töltött közös élet felé. Úristen ki mond ilyet ez annyira nyálas, főleg az ő szájából, ezt már akkor is észre kellett volna vennem, de nem gondolkoztam. Végig attól rettegtem, hogy majd a következő mondatban lerántja a leplet gyalázatos tettemről, de nem tette. Ekkor még nem.
Végül én mosolyogva és zokogva mondtam igent, és bár a könnyeim a szenvedés könnyei, a mosolyom pedig erőltetett volt, mégis a pillanat mindenki másnak gyönyörűnek tűnhetett. Aztán fölhúzta ujjamra a valóban csodaszép fehérarany gyűrűt, melyet egy óriási sötétkék gyémánt díszített. Őszintén, ekkorát, ilyen szépet és különlegeset, még sosem láttam. A színéről azt monda, és csak ez a mondat maradt meg bennem tisztán örökre: pontosan ugyanolyan kék, minta szemed. Mikor megláttam, rögtön a szemeid jutottak eszembe. Az én csodálatosan kék szemeim, melyek színe ekkor már nem egyezett a kőével. Szívfájdító felismerés, de igaz.
A gyűrű ólomsúlyként húzta a kezem, pedig maga nem volt olyan nehéz, de számomra mégis, mert nekem ez is csak egy finom, akaratlan, emlékeztető volt tettemre, és mint olyan fájdalmasan súlyos volt. Viszont már nem sokáig viseltettem így a gyűrű iránt, sőt hamarosan a lelkiismeret furdalás helyét is átvette a düh, és a harag. Azonban a gyűrű, mindig emlékezetni fog az életemre, még ha nem is súlyként. Nekem ez lesz a skarlátbetűm, még ha a jelentését csak én ismerem is.
Tehát már jegyesekként sétáltunk ki az étteremből és elindultunk hazafelé. Nem volt okunk sietni, így a barátom, bocs vőlegényem a panoráma utat választotta, melynek sziklás alapja több tíz méterrel magasodott az óceán felé. Imádtam ezt az utat, ezt mindenki tudta, és ha volt időm mindig erre kerültem, így nem volt furcsa, hogy ő is ezt választotta.
Az úton a hűségről kezdett beszélni, és már kezdtem rájönni, hogy nem véletlen. Fájdalmas felismerés volt, higgyétek el. Én hevesen bólogattam és egyetértettem minden mondatával, mígnem következett életem leghosszabb és leggyötrőbb monológja: - Tudod én mindig hittem neked, sosem gondoltam volna, hogy pont te, a hűség bajnoka, vetemedne erre. Emlékezz csak, hogy meghurcoltad azt a lányt harmadikban. Irdatlan szerencséd, hogy nem sikerült az öngyilkossága, akkor most az is a te lelkeden száradna. – ekkor akartam valamit mondani, de nem engedte – Ne tagadd! Tudom, mit tettél. Nem mondom, hogy a saját szememmel láttam, de majdnem olyan jó. Igen jól sejted, mindig is okosabb voltál, mint én, de nem értem, hogy hihetted, hogy ezt is megúszod – de, de, de csak ennyit tudtam mondani – Utánad mentem, és hogy miért? Mondtam a srácoknak, hogy mit mondtál, erre ők, akkor biztosan meg akar csalni. Én persze nem hittem el és mindenáron be akartam bizonyítani, tévednek. Így jutottam el én is a klubba. A felismerés borzasztó volt. Látni, ahogy kenegeti a hátad a medencénél, ahogy koktélt visz neked, és te megcsókolod. Látni, amint besétálsz a szobájába, és csak reggel jössz ki. Szörnyű volt. Nem tudom, tudod-e milyen csalódni valakiben. Ha nem akkor remélem, ma megtudod. Ó nem szakítok veled. Persze az, büntetés lenne neked, tökre tenné az álmod, de ezzel magam is büntetném. A büszkeségem homokba tiprását, közkinccsé tenni? Nagy hiba volna – sosem volt ilyen választékos, ekkor már tudtam, hogy valami nagyon rossz jön – Ezt a hibát nem engedhetem meg. Az ilyen dolgokat bölcsebb titokban tartani, jobb, ha a tengerbe vesznek – reméltem, hogy ez csak egy teátrális költői kép, de megijedtem, most először igazán – Látom megrémítettelek, reméltem hogy ez lesz, hogy fájdalmas lesz a felismerés, mint ahogy nekem is az volt. Szívből reméltem, hogy csalódni fogsz bennem. Hogy miért leszek ennyire teátrális? Tudod sokat gondolkodtam és így senki nem fog gyanítani semmit, mindenki azt fogja hinni, véletlen baleset volt. Sötét volt, köd, nem fogott a fék, bármilyen magyarázatot is találnak majd, csak egy dolog járhat a fejükben, mekkora csapás, hisz olyan boldogok voltak, ilyennek nem lenne szabad megtörténnie. És tényleg nem lett volna szabad megtenned, baby. Mindig is mi leszünk a boldog, tökéletes pár, aki tragikus véget ért. Lehet, hogy még egy külön falrészt is kapunk a gimiben, valami nyálas montázst, ami ezt bizonyítja. Ugye milyen jó lesz, és szánalmas tetted veled együtt, hullámsírba vesz – ekkor taposott hirtelen a fékbe és rántotta meg a kormányt, hogy átszakítsuk a szalagkorlátot. Védekezésre nem hagyott időt, azt sem hagyta, hogy tagadjam, még csak sikítani sem tudtam, egy gondolat járt a fejemben, ez a büntetés. Higgyétek el vízbe fulladni nem túl kellemes dolog, ekkor már tudtam sikítani, csapkodni, de eredménytelenül. A legrosszabb, hogy a vőlegényem, önelégülten, vigyorogva nézte végig szenvedésem, mintha ő nem halna meg velem együtt. Pedig meghalt, hamarabb, mint én és a mosoly halálában is arcára fagyott.
Büntetés volt ez a javából, és azt hittem itt vége, ám a valódi sokk csak akkor, ért mikor pár nap múlva vámpírként ébredtem a hullaházban. Először nem értettem, de rá kellett jönnöm túl sok vámpír vér volt a szervezetemben, ahhoz, hogy végérvényesen örök nyugovóra térjek. Ironikus a történetben, hogy pont az a kék gyémánt mentett meg a végleges haláltól, a naptól, ami az ujjamra került azon a végzetes estén. És ha ezt tudná ex-vőlegényem biztos, hogy forogna a hűtő rekeszében.
Megállapíthatom, sokszor hibáztam rövid életem során. Ugyan voltak közöttük megbocsátható hibák, de igazán súlyosak is. Sokféle bűnöm volt, de „csak” hét igazán súlyos. A kevélység, a falánkság, a kapzsiság, a lustaság, az irigység, a harag és a bujaság. Igaz ezekből csupán hármat mond el ez a történet, de higgyétek el a többi is ott volt elrejtőzve a hétköznapokban, az elfeledett sötét sarkokban és mind-mind egy újabb mocskos folttal gazdagították már amúgy is gyenge lábakon álló becsületem, egykoron fehér vásznát. De hogy melyik hármat fedezitek fel ebben a történetben, azt rátok bízom.

Ez nagyon jó volt. Komolyan mondom órákig tudnám olvasni az ilyesféle monológokat. Nagyon szép munka. Egyetlen hibát sem találtam (bár meglehet azért, mert a történet jobban lekötött.. J). A mondatok jók, a csattanó pont megfelelő helyen. Valójában ez egy nagyon jól átgondolt, megfogalmazott történet. Iszonyatosan gratulálok nagyon meg voltam elégedve vele, hisz teljes mértékben eleget tettél a pályázatom követelményeinek, még ha csupán a legvégén említed a bűnöket. Nem is fecsérlem az időt tovább felesleges blablával. Igazán gratulálok!